a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis.

a

Latest News

    No posts were found.

 

Štýly jógy

Vyberte si svoj štýl jogy a príďte sa nabiť fyzicky i energeticky.
Zastavte sa na chvíľu v čase a zotrvajte so svojím vlastným ja v harmónií.

Je škoda, ak človek zostarne bez toho, aby videl krásu a silu, ktorej je jeho telo schopné. (Socrates)

RELAXAČNÁ JOGA

Relaxačná joga vychádza z Hatha jogy. Ide o jogu v pomalšom tempe, kde striedame aktivitu s relaxáciou. Celá lekcia je v pomalom a príjemnom tempe vhodnom pre začiatočníka i pokročilého. Precvičíme pozdravy slnka, jednotlivé asány v priebehu ktorých odstraňujeme napätie a stres nazbieraný počas dňa. Počas lekcie sa kladie dôraz na vnímanie svojho tela i vnútra.

REZERVOVAŤ

JOGA PRE ZDRAVÝ CHRBÁT

Zameriame sa na asány, ktoré uvoľnia napätie a bolesti v chrbte, ramenách, šiji, natiahnu a posilnia chrbtové svalstvo. Každá lekcia je tematická. Hlbokým dýchaním uvoľníme stres a napätie, ktoré si zbierame počas celého dňa.

REZERVOVAŤ

JOGA PRE TEHOTNÉ

Gravid jogou sa uvoľníte, zrelaxujete a nadobudnete rovnováhu. Precvičíme panvové dno, pripravíme telo na pôrod a odstránime bolesti chrbta. Je určená budúcim mamičkám od 15 týždňa až do pôrodu. Nie je potrebné, aby ste mali predchádzajúce skúsenosti s jogou. Je však potrebné, aby ste mali svoj zdravotný stav odkonzultovaný s lekárom, ten najlepšie vie, či je pre vás cvičenie už vhodné. Prineste si so sebou materskú knižku, uteráčik a vodu.

Ak máte rizikové tehotenstvo (vysoký krvný tlak, placenta prevea, biloba, predčasné skracovanie krčka maternice) NECVIČTE.

REZERVOVAŤ

JEMNÁ FIT JOGA

Ide o rýchlejšiu formu jogy, ale výbrané asány sú jednoduchšie a jemnejšie. Precvičíme pozdravy slnka a zostavy asán a na záver si oddýchneme v relaxácií. Spevníme, tvarujeme telo, odstránime bolesti chrbta, stres, napätie. Vhodné pre dámy i pánov.

REZERVOVAŤ

FIT POWER JOGA

Určená pre tých, ktorí sa radi hýbu, radi sa zapotia a posilnia telo. Je to dynamickejšia forma jogy, počas ktorej precvičíme pozdravy slnka a zostavy asán v rýchlejšom tempe. Benefitom je krásne tvarované a pevné telo, čo ocenia dámy i páni.

REZERVOVAŤ

ASHTANGA JOGA

Pri tomto druhu jogy ide o fixnú zostavu asán (pozícii), čo možno považovať za jej výhodu. Prvá séria obsahuje 42 asán zoradených v presnom poradí, takže cvičiaci sa poradie naučí a môže následne sústrediť pozornosť na dokonalé prevedenie pozície a dychu. Vytvárame tým v tele teplo a tok energie, ktorý okysličuje a oživuje naše telo.

REZERVOVAŤ

JOGA PRE KAŽDÉHO

Joga pre každého je inšpirovaná systémom Joga v dennom živote. Jej pravidelným cvičením je možné udržať telo vitálne a zdravé a jej technikami je možné dosiahnuť zdravie a harmóniu na úrovni fyzickej, mentálnej, sociálnej i duchovnej. Joga stimuluje a harmonizuje naše telo a priaznivo ovplyvňuje žľazy, orgány, nervy, prečisťuje a regeneruje telo. Počas lekcií sa budeme sústrediť na vykonávanie jednoduchých jogových pozícií, ktoré zvládne naozaj každý.

REZERVOVAŤ

JOGA PANVOVÉHO DNA

Budeme posilňovať ukrytú a zároveň veľmi dôležitú časť nášho tela – panvové dno. Počas lekcie za zameriame na posilnenie svalov v oblasti našich zvieračov a ich cvičením sa vyhneme inkontinencií v staršom veku, pripravíme sa na pôrod a spevníme svaly, ktoré spolupracujú s hlbokými brušnými svalmi a bránicou, pomáhajú stabilizovať a podporovať chrbticu, brušné orgány a kontrolovať vnútrobrušný tlak. Vhodné pre dámy aj pánov.

REZERVOVAŤ

JOGA PRE MAMIČKY S DEŤMI

Určená mamičkám a ich deťom od 4 rokov. Cvičíte vedľa seba na podložke. Cviky sú nenáročné. Dieťa má istotu vo svojej matke a napodobňuje lektora pri cvičení. Dámy rozpohybujú svoje telo, rozprúdia energiu a majú krásnu spoločnú aktivitu s dieťaťom. Lekcia trvá 45 minút.

REZERVOVAŤ

RANNÁ FRESH JOGA

Ranná joga je určená ranným vtáčatám, ktoré by si radi zacvičili ešte pred vstupom do pracovného dňa a naladili sa na radostnú a úspešnú vlnu. Cvičenie je zamierené na rozpohybovanie tela po spánku a rozprúdenie slnečnej energie. Ide o spojenie power jogy a hatha jogy. Použijeme rôzne dychové a relaxačné techniky, tak aby sme sa cítili fresh 🙂

REZERVOVAŤ

HORMONÁLNA JOGA

Je liečivá a dynamická forma jogy podľa Dinah Rodrigues, ktorá je vytvorená tak, aby pomohla ženám s problémami spôsobenými hormonálnou nerovnováhou. Ide o 30 min jednoduchú zostavu, ktorú zvládne každá žena. Cvičenie zostavy pôsobí na úrovni telesnej, emocionálnej, fyziologickej a psychickej. Súčasťou zostavy sú 3 relaxačné cvičenia. Lekcie sú určené absolventkám seminárov a kurzov HJ.

REZERVOVAŤ
a

OM CHANTING

Liečenie zvukom je jednou z najjednoduchších liečebných techník. AUM je základným zvukom vesmíru. Tým, že ho spievame, sme symbolicky a fyzicky naladení na tento zvuk a uznávame naše spojenie so všetkými ostatnými živými bytosťami, prírodou a vesmírom. Harmonizuje naše fyzické, mentálne, emocionálne a duchovné telo, podporuje zdravie a vytvára harmóniu medzi človekom a prírodou.

REZERVOVAŤ