fbpx
a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis.

a

Latest News

    No posts were found.

 

On-line lekcie

Ako sa prihlásiť a zacvičiť si?
1. Je potrebné byť užívateľom facebooku.
2. Požiadajte Monika MYoga o priateľstvo (bez toho sa mi nedá pridať vás ako prijímateľa videa).
3. Vyberte si video z ponuky uvedenej nižšie.
4. Nápíšte mi cez messenger o ktoré videjko máte záujem.
5. Pridám vás ako prijímateľa videa + zašlem link na video v messengeri.
6. Video budete mať k dispozícii 3 dni od spustenia.
7. Lekcie sú prístupné za symbolickú cenu 3 Eur (Hormonálna jóga za cenu 4 a 5 Eur).

Poznámka: Video je nahraté ako „živé vysielanie“ na facebooku. Nie je to profesionálne video.

PONUKA ON-LINE LEKCIÍ:

HATHA JÓGA
Video č. 1: Hatha jóga – lekcia zameraná na rozhýbanie tela, nadobudnutie sily a vitality. Celá lekcia v pomalom tempe.
Video č. 8: Hatha jóga
Video č. 11: Hatha jóga – zač.+pokr. – Kľudná lekcia s koncentráciou na telo a dych a cez ne vnímanie prítomnej chvíle. Zotrvávanie v pozíciách nás učí trpezlivosti a zároveň posilňuje svaly.
Video č.14: Hatha jóga – vhodná pre zač.+pokr. – v úvodnej relaxácií odložíme celé telo, vychutnáme si pokoj a ľahkosť, ktoré budú vďaka účinkom joganidry prúdiť telom. Následne prenesiem pozornosť do každého pohybu. V závere spevníme telo v náročnejších pozíciách.
Video č. 18: Hatha jóga – vytvorenie vnútorného úsmevu v spojení s mudrou prináša uvoľnenie všetkým orgánom, telesným partiám, prispieva k regenerácií, energetizuje a ozdravuje. Lekcia je tiež zameraná na posilnenie, natiahnutie svalov nôh a rozhýbanie celého tela. Je v pomalom tempe, vhodná pre začiatočníka tým, že je pomalá, vhodná pre pokročilého výdržami v pozíciách.
Video č. 22: Hatha jóga – vnútorný mier a spokojnosť sú veľmi dôležité. Povenujeme sa im v úvode lekcie. Bude nasledovať úvodné rozhýbanie, spevnenie svalov chrbta, posilnenie svalov nôh a rozprúdenie energie celým telom.
Video č. 27: Hatha jóga – (natočené počas lekcie) – lekcia v pomalom tempe. V úvode predýchanie dychovou technikou Pradaksina pranajama – postupné predýchanie hrotov pľúc. Súčasťou lekci je Energetizujúca zostava na bruchu s použitím Savitri pranajámy v rytme 8-4-8-4. Postupné rozhýbanie, natiahnutie tela prevažne v pozíciách na zemi a posilnenie nôh + budovanie rovnováhy.
Video č. 31: Hatha jóga – pranajáma na ukľudnenie v psychickej oblasti, posilnenie pľúc, na odstránenie únavy a napätia + Tíšivá zostava s použitím savitri pranajámy. V úvode rozhýbeme kĺby a následne precítime telo v jednotlivých asánach. Lekcia nie je úplne pomalá, no je v príjemnom kľudnom tempe.
Video č. 33: Hatha jóga – lekcia v pomalom, pohodovom tempe s úvodným jemným a zároveň rezkým rozhýbaním tela. Ponaťahujeme sa a pocítime príjemný pocit na tele. V závere, v tichu svojho vnútra ďakujeme za predchádzajúci rok a ako inak ako s vďakou a radosťou za to čo si želáme a žiadame vykročíme do toho nového roka.
Video č. 36: Hatha jóga – lekcia v pomalom tempe. V úvodnej vizualizácií si vytvoríme v našom vnútri chrám, rozpohybujeme, netiahneme telo, zharmonizujeme prostredníctvom špeciálnej Rišikéšskej zostavy a opätovne sa v závere vrátime do vytvoreného vnútorného chrámu. Mudra, ktorá sa v lekcií použije posilňuje imunitu, harmonizuje a pôsobí ozdravne na celú našu bytosť. !!! Súčasťou zostavy je stojka na hlave, ktorú prosím nerobte – použite alternatívu vysvetlenú v lekcií.
Video č. 39: Hatha jóga – Spevnite a natiahnite telo. Lekcia je pomalá, v jednotlivých asánach zotrváme, predýchame a budeme vnímať odozvy tela. Lekcia má posilňujúci efekt. V úvode použijeme Nádi – Šudhi pranajámu na ukľudnenie a stíšenie nervového systému. V závere „zápálime“ v srdci sviečku a necháme svetlom z nej rozžiariť celé telo i vnútro.
Video č. 42: Hatha jóga – jemná lekcia vhodná aj pre začiatočníkov. Pranava ÓM vnesie do nášho vnútra kľud a pokoj, uvoľníme chrbát a v závere posilníme telo i ducha. V lekcií prechádzame od jednoduchého k zložitejšiemu.
Video č. 45: Hatha jóga – skutočn veľmi jemná a pohodová lekcia pre každého. Venujeme sa brušným svalom, uvoľneniu chrbta, uvoľneniu a rozhýbaniu bedrových kĺbov. V závere posilnenie tela a centra tela.
Video č. 48: Hatha jóga – lekcia v pomalom tempe. U úvode očistná dychová technika Mukha Bhastrika, asány počas ktorých vnímame dych plynúci naším telom, Aruna Surya Namaskar, Rishikesky Surya Namaskar so spievaním pranavy OM, krija joga = Budžangíni mudra a Pavanamukti krija. Netreba sa báť sanskrtských názvov 🙂
Video č. 51: Hatha jóga – v úvode vnímame dýchanie v oblasti brucha, hrudníka, kľúčnych kostí, či v oblasti lopatiek. Zameriame sa na 12 orgánov nášho tela a podporíme ich činnosť a vzájomnú vyváženosť. V závere dychová technika na nadobudnutie sviežosti v tvári.
Video č. 52: Čakrová jóga – Srdcová čakra – Anahata čakra: Blokácia tejto čakry spôsobuje ťažobu a ochorenia práve v oblasti hrudníka. Zostavou podporíme nielen svoje telo, ale i energiu prúdiacu v tejto oblasti. Vnímajme život skrze túto čakru pravdy. To, že srdcom vidíme to skutočné nepatrí len do rozprávok 🙂
Video č. 54: Hatha jóga – lekcia v pomalom tempe. V úvode dlhšia relaxácia na uvoľnenie celého tela.
Video č. 57: Hatha jóga – lekcia sa nesie v duchu energie Chandra – pomalá, kľudná energia, ktorá sa spája s jasnosťou a mesiacom. V úvode lekcie vizualizácia mesačného svitu. Počas lekcie pozdrav mesiaca a na seba nadväzujúce asány v pomalom tempe a v zotrvaní.
Video č. 61: Čakrová jóga – Koreňová čakra – Mooladhára čakra: Koreňová čakra vytvára akúsi základňu pre čakry ostatné. Spája nás s hmotou, ktorej sme súčasťou, spája nás s telom, ktoré potrebujem pre vývoj, so zdravím, so zabezpečním, s našimi koreňmi. Vďaka nej získavame stabililu pre ďalší rast. Pocíťme prostredníctvom zostavy vynovanej tejto čakre uzemnenie, pevnosť a stabilitu nelen v tele.
Video č. 62: Hatha jóga: v úvode lekcie vizualizácia na semiačko rastlinky a jeho rast a vývoj až do kvetu. Následne telo rozhýbeme a začneme plynúť na vlnách nádychu a výdychu z jednej pozície do druhej. V pozíciách zastavujeme a vnímame odozvy tela. Pozíciami telo posilníme, okysličíme bedrové kĺby, pozdravom zeme telo zahrejeme.
Video č. 64: Hatha jóga: veľmi jemná lekcia, ktorá dbá na udržiavanie vnútorného pozorovateľa. Vnútorný pozorovateľ je veľmi dôležitý. Lekcia je v pomalom tempe, je v nej zakomponovaný meditačný úvod i záver, krátke zotrvanie v pozíciách + Khatu Pranam.

JÓGA PRE ZDRAVÝ CHRBÁT
Video č. 2: Jóga pre zdravý chrbát – vybočená a plochá noha.
Video č. 4: Jóga pre zdravý chrbát – uvoľnenie spodnej čati chrbta.
Video č. 6: Jóga pre zdravý chrbát – posilnenie spodnej časti chrbta.
Video č. 9: Jóga pre zdravý chrbát – guľatý chrbát.
Video č. 12: Jóga pre zdravý chrbát – zač.+pokr. – skolióza v hornej časti chrbta.
Video č. 15: Jóga pre zdravý chrbát – skolióza v spodnej časti chrbta.
Video č. 19: Jóga pre zdravý chrbát – cvičenie kĺbov. Zlepšovanie pohyblivosti kĺbov a svalov, vnímanie pohyblivosti v kĺboch, vnímanie napätia a slabých miest vo svaloch, zladenie pohybov tela, rozprúdenie životnej energie, rozhýbanie hlboko usadených pocitov a blokov.
Video č. 23: Jóga pre zdravý chrbát – bolesti kolien, korekcia záťaže kolenného kĺbu,  korekcia deformity osy nohy, posilovanie svalov nôh a zadka, pevné kolená, posilňovanie spodnej časti  chrbta a vonkajších bedrových svalov …
Video č. 25: (natočené počas lekcie v štúdiu) Jóga pre zdravý chrbát – vitálna panva a zravé iliosakrálne kĺby (kĺby krížovej a bedrovej kosti) – zlepšenie pohyblivosti  spodnej časti chrbta, panvy a iliosakrálnych kĺbov, práca so svalmi panvového dna, posilňovanie zadkových svalov, vnútorných a zadných stehenných svalov, zlepšenie pohyblivosti bedrových kĺbov…
Video č. 29: Jóga pre zdravý chrbát – skolióza vo vrchnej časti chrbta
Video č. 35: Jóga pre zdravý chrbát – lekcia je zameraná na posilnenie nôh, rozhýbanie a prekrvenie bedrových kĺbov a oblasti SI skĺbenia, skoliózu vo vrchnej časti chrbta.
Video č. 38: Jóga pre zdravý chrbát – podpora trávenia a upevnenie emocionality. Sústredíme sa na uvoľňovanie brušných svalov, posilnenie šikmých, priamych hlbokých brušných svalov, posilníme zaadkové svaly a chrbtové napínače, sústredíme sa aj na stehná a posilníme kompletne aj tie. Budme narovnávať chrbticu, posilníme tráviaci oheň agni a upevníme emocionálitu.
Video č. 41: Jóga pre zdravý chrbát – uvoľnenie a posilnenie spodnej časti chrbta a spevnenie brušných svalov.
Video č. 44: Jóga pre zdravý chrbát – zameraná na uvoľnenie ramien a šije + guľatý chrbát. V úvode budeme vnímať seba a prostredníctvom pranavy OM uvedieme nervový systém do kľudu. Jednotlivé cviky si vychutnáme v opakovaniach.
Video č. 47: Jóga pre zdravý chrbát – skutočne pomalé tempo cvičenia. V lekcii sa venujeme naťahovaniu postranných hrudných svalov a rebier, malých a veľkých hrudných svalov, uvoľňovaniu bránice, predlžovaniu výdychu, zlepšovaniu pohyblivosti hrudnej chrbtice a rebier, ukľudňovaniu nervového systému. V úvode vytvárame v našom vnútri chrám a uvedomujeme si každý okamih uplynulého dňa.
Video č. 50: Jóga pre zdravý chrbát – lekcia zameraná na rozpohybovanie celučičkej chrbtice. Jednotlivé cviky budeme viackrát opakovať pre hlbšiu účinnosť jednotlivých častí chrbtice. Skutočné pocítenie uvoľnenia.
Video č. 53: Jóga pre zdravý chrbát – zdravé a pevné kosti. Lekcia je pomalá, v pozíciách zotvávame a dýchame.
Video č. 58: Jóga pre zdravý chrbát – lekcia vhodná pre tých, ktorí sú po operácií chrbtice. Rozhýbeme  celý chrbát a jednotlivými cvikmi skutočne posilníme a spevníme svaly chrbta. Je to skvelé, keď cítite oporu vo svojom chrbte. Opakovanie cvikov nám zabezpeči nadobudnutie ladnosti v cvičení.
Video č. 59: Jóga pre zdravý chrbát – lekcia je relaxačná. Povenujeme sa v nej spodnej časti chrbta, naťahovaniu zadnej strany nôh, spevníme svaly chrbta, či posilníme brušné svaly. Lekcia je vhodná pre každého.

FIT POWER JOGA
Video č. 3: Fit power jóga (vhodné pre tých, čo sa už power joge venovali+mierne pokročilí) – posielnenie nôh, rúk, otvorenie bedrových kĺbov.
Video č. 7: Fit power jóga (vhotné pre tých, čo sa už power joge venovali) – sila, pružnosť, obratnosť.
Video č. 17: Fit power jóga – budujte silu tela prostredníctvom náročnejších asán, výdrží a zostáv, ktoré prebiehajú v rýchlejšom tempe. Je dôležité vnímať samého seba pri každom pohybe a tým chrániť telo. Dych je rýchlejší a telo vytvára teplo, ktoré je zdrojom nielen pružnosti, ale aj spaľovania tukov.
Video č. 21: Fit power jóga – dychové cvičenie pre zdravie celého tela, pre vitalitu a udržanie mladého vzhľadu je súčasťou lekcie zameranej na nadobudnutie sily, pevnosti a energie surya, kotrá sa spája s aktivitou a dynamikou.
Video č. 26: (natočené počas lekcie v štúdiu) Fit power jóga – mierne pokročilí – v úvode dychové cvičeni – vyprázdnenie hrotov pľúc, rozhýbanie tela, posilnenie svalov nôh, rozprúdenie energie tela, vnútorné teplo, zlepšenie pohyblivosti, ladnosti pohybov, sila stredu tela, posilnenie rúk…
Video č. 30: Fit power jóga – mierne pokročilí – dýchanie s použitím hatém, posilnenie vrchnej časti tela, priečnach brušných svalov, zvýšenie pružnosti,, budovanie celkovej sily, silné rozprúdenie energie v tele.
Video č. 32: Fit power jóga – lekcia je s postupným pridávaním náročnosti, takže je vhodná aj pre začiatočníkov. Spojíme sa so sebou, rozpohybujeme tela, zahrejeme sa a vychutnáme si pocit pokoja a spokojnosti po cvičení.
Video č. 37: Fit power jóga – lekcia v pomalšom tempe, vhodná aj pre začiatočníkov, ktorí už powr jogu cvičili. Úvodná relaxácia v ľahu, následné rozpohybovanie, oživenie tela. Mudra na posilnenie svalov panvového dna a mudra na osvieženie celého tela, očistu pľúc, močového mechúra a čriev. Mudry použité v tejto zostave sú ako pozície tela, nie ako pozície prstov na rukách. Taktiež posilníme: brušné svaly, svaly nôh, hlboký stabilizačný systém, zahrejeme telo, potrénujeme rovnováhu.
Video č. 40: Fit power jóga – Úvodné uvoľnenie v ľahu, svižnejšie rozhýbanie tela, posilnenie tela a rozprúdenie stagnujúcej energie a tepla nielen v zádržiach, ale aj dynamickejších zostavách. Lekcia je vo zvládnuteľnom tempe.
Video č. 43: Fit power jóga – lekcia na posilnenie a zvýšenie pružnosti tela. Použijeme dych Ujjaji, upravené pozdravy slnka a zostavu v ktorej si overíme, či sme dostatočne silní.
Video č. 46: Fit power jóga – lekcia je v pomalom tempe. Postupne rozhýbeme celé telo, spevníme nohy, ruky, chrbtové svalstvo, posilníme brušné svaly. zahrejeme telo a precítime ako pracuje v zostavách, kde plynulo prechádzame z jednej pozície do druhej.
Video č. 49: Fit power jóga – úvodná vizualizácia nás príjemne naladí, uvoľní, pripraví vnútorne na cvičenie. Následne sa rozhýbeme, je dôležité vnímať prvotné pohyby tela a spojiť sa s ním. Cviky sú určené na spevnenie celého tela, brušných svalov, stehien a na rozprúdenie energie. Lekcia sa nesie v príjemnom tempe.
Video č. 55: Fit power jóga – lekcia vo svižnom tempe. Zoskladaná tak, že striedame dynamiku s výdržami počas celej lekcie. Toto tempo padne vhod aj tým, čo si chvú troška oddýchnuť v zastavení – vo výdržiach. Uvoľníte, zahrejete a zároveň posilníte telo 🙂
Video č. 56: Fit power jóga – v úvode lekcie uvedomenie si seba, použijeme Savitri pranájámu v rytme 8:4:8:4, rozhýbeme telo a následne budeme cvičiť v striedaní dynamických zostáv a zostáv v zastavení. Spotíme sa troška a posilníme telo.
Video č. 60: Fit power jóga – lekcia je vo svižnom tempe, ale zvládnuteľnom. Striedajú sa fázy zastavenia a predýchania v pozíciách s fázami v pohybe. Telo sa zahreje, natiahne, spevní. V závere krátka vizualizácia radosti.

RELAXAČNÁ JOGA
Video č. 5: Relaxačná jóga – pomalé plynutie. Posilnenie nôh, natiahnutie triesiel, rotácie na podporu trávenia.
Video č. 10: Relaxačná jóga – veľmi pomalá, vhodná na cvičenie vo večerných hodinách. Pomalé cviky s trénovaním vnútorného pozorovateľa. Vhodné pre každého.
Video č. 13: Relaxačná jóga – pomalá a jemná lekcia na postupné rozhýbanie celého tela. Budete cítiť jednotlivé svaly chrbta a krásne uvoľňovanie už počas cvičenia.
Video č. 16: Relaxačná jóga – vnímajte a cíťte dych v celom tele, vo svojich orgánoch i na pokožke. Nechajte telu vystúpiť zo stuhnutia, plyňte v pomalom tempe ku príjemnejšiemu a voľnejšiemu naladeniu.
Video č. 20: Relaxačná jóga – lekciu začneme kratučkou očistnou technikou (použijeme Mukha bhastriku) a budeme pokračovať cvičením v pomalom a jemnom tempe, ktorým potrénujeme vedomú pozornosť. Celé telo sa krásne rozpohybuje, spevní a natiahne.
Viede č. 24: (natočené počas lekcie v štúdiu) Relaxačná jóga – pomalá, príjemná lekcia so zameraním na uvoľnenie a rozhýbanie chrbtice, plynutie na rozprúdenie energie v tele a harmonizačné dychové cvičenie Brahma mudra.
Lekcie prebiehajú na facebooku pod profilom Monika MYoga.
Video č. 28: Relaxačná jóga – lekcia pomalá, kľudná, zameraná na rozhýbanie chrbta, rozhýbanie kĺbov, natiahnutie jednotlivých častí tela, rozprúdenie energie v tele a posilnenie nôh.
Video č. 34: Relaxačná jóga – lekcia v pomalom, príjemnom tempe vhodnom na dôsledné vnímanie tela, doplnená vizualizáciou v úvode lekcie. Napriek tomu, že je lekcia pomalá, budete cítiť odozvu na tele.
Video č. 63: Relaxačná jóga – v úvode tiažová relaxácia po ktorej sa budete cítiť odpočinutí a svieži. Následne rozhýbeme telo, rozprúdime energiu pomalými zostavami a ukončíme krátkym zavedením pozornosti do oblasti srdca, kde vzbudíme lásku.

Príjemné cvičenie 🙂